пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

Тиждень історії.

Лінійка "Найбільший скарб країни - це її народ."







..Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе!
Голод... Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Щороку четвертої суботи листопада в Україні вшановують пам’ять людей, що загинули від штучного створеного Голодомору.
Дослідники, краєзнавці провели значну кількість досліджень, зібрано свідчення очевидців трагедії. Поступово правда про цей страшний злочин повертається із забуття, сприяючи тим самим відродженню генетичної пам’яті української нації.
У рамках заходів на вшанування пам’яті про жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років у Кагарлицькій міській бібліотеці для дітей проведено тематичний захід «Людської пам’яті мости».
Бібліотекар Ковтун Тетяна Григорівна та ведучі години пам’яті (учні Кагарлицької ЗОШ №2 ім. В.П.Дашенка – А.Яремчук, К.Сисаєва, Д.Колодяжна, О.Часова, Б.Шкута, М.Ширенкова, класний керівник Куца Ольга Сергіївна) широко окреслили проблему Голодомору для українського суспільства та розповіли користувачам про причини і наслідки трагедії, які ще й сьогодні завдають руйнівного впливу на свідомість українців. Школярі переглянули виставку «І плаче душа моя від болю», де представлено літературу, світлини та статті з газет про Голодомор, який став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. Поряд із хлібом і перевитими чорною стрічкою колосками горіла свічка пам’яті. Нехай світло цієї свічки буде нашою даниною тим, хто трагічно загинув від Голоду. Ми не повинні забувати про геноцид. Людство має пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони не поверталися ніде і ніколи.







                         




                     Виховний захід до Дня Гідності та Свободи.


         Змістовно й урочисто пройшла в стінах середньої школи №2 імені Василя Дашенка година-реквієм «У нашій пам’яті герої назавжди лишилися», приурочену Дню Гідності та Свободи, яку провели працівники міської бібліотеки для дорослих. Уважно прослухали директор школи Ірина Горбач, учителька Ольга Куца, допитливі школярі вступне слово Марини Волошин про події початку ХХІ століття в нашій державі, про прагнення українців жити по-європейськи – незалежно, гідно й заможно на своїй землі, про боротьбу за це віками омріяне право. Гість заходу, заслужена журналістка України Людмила Добровольська, показала присутнім раритетні документи про Революцію Гідності, її учасників і героїв: фотографії, плакати, вирізки з газет… А Неля Малєєва провела імпровізовану презентацію книг: Андрія Положія «П’ять секунд, п’ять днів», Марка Рудневича «Я з Небесної Сотні», Олександра Стражного «Менталітет Майдану» і передала шкільній бібліотеці книжку Олександра Карпенка «На межі», подякувала адміністрації навчального закладу за співпрацю.


                        

                        

                       

                       



 Захист наукових робіт, підготовлених учнями: Мартиненко Владиславом(керівник Коваленко Л.Б.), Стрілець Анною(керівник Демиденко С.В.), Шкутою Богданою(керівник Куца О.С .). Роботи цікаві. Молодці!


                                                  












Немає коментарів:

Дописати коментар